Kształcenie słuchu

VOC zaprasza na lekcje kształcenia słuchu muzycznego i teorii muzyki.

Jest to minimum wiedzy niezbędnej dla instrumentalistów, wokalistów oraz wszystkich, którzy myślą o szkołach i studiach muzycznych.

Kształcenie słuchu i nauka teorii przydatne są również w komponowaniu oraz wykonywaniu utworów.

Zajęcia odbywają się w kilkuosobowych grupach. I obejmują:

• Teorię muzyki
  • Kształcenie słuchu (solfeż, dyktanda melodyczne, rytmiczne i pamięciowe)
  • Zasady
  • Podstawy harmonii

Niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynasz naukę gry na instrumencie, czy opanowałeś już podstawy, teoria będzie Ci towarzyszyć przez cały kurs.

Od samego początku nauki ważne jest by prowadzić kształcenie słuchu np. przez dyktanda melodyczne. U nas można zapoznać się także z zapisem nutowym oraz fachową terminologią. Nasze zajęcia stanowią doskonały sposób na poszerzenie swojej wiedzy.

Na naszych kursach uczniowie poznają nazwy dźwięków i nauczą się je rozpoznawać. Jest to umiejętność, którą się zdobywa poprzez np. przez dyktanda melodyczne.

Aby rozwijać swoje umiejętności, trzeba także poznać podstawowe zasady, które będą niezbędne w dalszym rozwoju. Na naszym kursie uczniowie poznają także czym są skale i dowiedzą się, dlaczego niektóre dźwięki pasują do siebie, a inne nie. W ten sposób wprowadzone zostaną liczne zasady oraz podstawy harmonii.

Nasze zajęcia mają za zadanie przybliżenie uczniowi podstawowych zasad, które pomogą mu w poruszaniu się po świecie muzyki, a także w tworzeniu własnych kompozycji. Zadaniem naszych zajęć jest wyrobienie pewnych umiejętności oraz przekazanie niezbędnej wiedzy, która stanie się późniejszym fundamentem pod praktykę.