Nauka śpiewu

VOC jest szkołą muzyczną, która proponuje swoje usługi dla zainteresowanych rozwojem wokalnym w każdym wieku. Z racji naszego usytuowania, zajęcia przeznaczone są przede wszystkim dla mieszkańców Białegostoku i okolic.

Oferta VOC obejmuje profesjonalną naukę śpiewu oraz grę na instrumentach. W nasze szeregi zapraszamy wszystkich, bez względu na poziom umiejętności. Nasza szkoła muzyczna zapewnia kompleksową edukację wokalną dla wszystkich grup wiekowych.

Nauka emisji głosu i techniki wokalnej ma za zadanie pomóc nam zrozumieć na czym polega prawidłowe używanie instrumentu jakim jest ludzki głos. Pozwala nam operować nim w sposób zdrowy i świadomy tak, aby służył nam przez długie lata i pozostał w doskonałej kondycji. Dzięki odpowiedniej technice wokalnej jesteśmy w stanie znacząco poprawić komfort swojego śpiewania eliminując tym samym złe nawyki.

Poza technicznymi aspektami w pracy nad głosem skupiamy się nad ogólnym rozwojem wokalno - muzycznym. Muzyka to sposób na przekazanie emocji, dlatego podczas zajęć pracujemy również nad interpretacją, feelingiem, artykulacją, frazowaniem, a wszystko po to by móc swobodnie odnaleźć się w różnych stylach muzycznych.
Na naszych zajęciach pojawiają się również elementy improwizacji, która jest bardzo istotną częścią rozwoju muzycznego i kreatywnego współtworzenia muzyki.  A ponieważ śpiewanie jest bardzo emocjonalnym sposobem wyrażaniem siebie i różnych treści, dla wielu osób może być doskonałą terapią i sposobem na odreagowanie codzienności.

Do naszych zadań należy:

• nauka śpiewu rozrywkowego dla dzieci, młodzieży i dorosłych
  • emisja głosu,
  • interpretacja piosenki,
  • dykcja,
  • improwizacja jazzowa,
  • zajęcia z akompaniatorem,
  • praca z mikrofonem,
  • przygotowanie do konkursów, festiwali i programów muzycznych,
  • zajęcia indywidualne i grupowe,
  • koncerty i recitale szkolne.

Oprócz nauki śpiewu, nasza szkoła muzyczna zapewnia również kształcenie w zakresie gry na:

• instrumentach klawiszowych, pianinie i fortepianie,
  • gitarze: klasycznej, elektrycznej i basowej,

Rekrutacja do szkoły muzycznej!

Trwają zapisy do nowych grup wokalnych:

Grupa dziecięca
Grupa młodzieżowa