Muzyczne szaleństwo i bum bum rurki

Są to zajęcia umuzykalniające oparte są na autorskim programie edukacji muzycznej poprzez śpiew, rytmikę, zabawy muzyczne i grę na bum bum rurkach, których nieskomplikowana budowa pozwala w szybki i interesujący sposób, nauczyć podstaw muzyki.

Bum Bum Rurki to zestaw kolorowych lekkich rurek, które po uderzeniu o siebie lub o inną rzecz np. podłogę wydają różne dźwięki. Gra na bum bum rurkach to świetna zabawa, która wprowadza dzieci w niesamowity świat dźwięków i rytmu.

Dodatkowo na zajęciach dzieci uczą się śpiewu, poznają podstawy emisji głosu, a poprzez zabawy rytmiczne rozwijają wyobraźnię muzyczną, pobudzają aktywność ruchową oraz świadomość własnego ciała.

Celem zajęć jest

- rozwijanie poczucia rytmu i muzykalności oraz rozbudzanie zainteresowania muzyką

- kształcenie głosu i dykcji

- kształtowanie więzi i przełamywanie barier w grupie rówieśników