Tomasz Czech

Fortepian i instrumenty klawiszowe

Tomasz Czech – magister sztuki, pianista, akompaniator, aranżer.

Od najmłodszych lat pasjonuje się muzyką. Pierwszy koncert zagrał w wieku 4 lat, po czym podjął naukę w Centrum Kultury Śródmieście, w klasie akordeonu Leona Wierzbickiego. W okresie szkoły średniej współpracował jako solista z Orkiestrą Dętą Zespołu Szkół nr 1 w Białymstoku pod batutą dyr. Franciszka Mocarskiego. Studia na Uniwersytecie Muzycznym w Białymstoku w klasie dr hab. Wioletty Miłkowskiej zaowocowały licznymi koncertami i współpracą z różnymi instytucjami. Obecnie współpracuje z zespołem sesyjnym agencji Music Side, współtworzy grupę Imanda Music Group oraz udziela się w licznych projektach sesyjnych. W swoim dorobku artystycznym ma koncerty nie tylko w Polsce, ale również i za granicą, w takich krajach jak: Wielka Brytania, Szwecja, Niemcy, Hiszpania, Francja, Włochy, Belgia, Czechy, Litwa, Białoruś, Austria. Na jedej scenie grał z takimi artystami jak: Velvet, InGrid, Danzel, Maryla Rodowicz, Golec uOrkiestra, Łzy, Marcin Siegieńczuk, Czerwone Gitary, Bartek Wrona i wielu wielu innych. Jako akompaniator współpracował m.in. z Chórem Politechniki Białostockiej, Chórem Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku, Chórem Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku, Chórem Wyższej Szkoły Administracji Publicznej, kilkakrotnie był akompaniatorem festiwalu Śpiewająca Polska. Od ukończenia studiów jest pianistą Hotelu Gołębiewski w Białymstoku i prowadzi wykłady na Uniwersytecie Muzycznym w Białymstoku oraz w Zespole Szkół Elektrycznych w Białymstoku.