Patrycja Hryszko

zajęcia aktorskie, wokalne, muzyczno - ruchowe

Patrycja Hryszko - wokalistka, aktorka, animator kultury

Dyplomowana Aktorka Scen Muzycznych (tytuł oraz wyróżnienie nadane w 2015r.) - Absolwentka Studium Wokalno - Aktorskiego w Białymstoku oraz Uniwersytetu w Białymstoku o specjalności Animacja Kultury z Arteterapią. Swoją drogę muzyczną rozpoczęła w klasie gitary i śpiewu rozrywkowego, a przede wszystkim mierzenia swoich sił na scenie (w festiwalach, konkursach, koncertach, pokazach artystycznych), gdzie do dziś możemy podziwiać jej liczne talenty. Laureatka i uczestniczka wielu zmagań wokalnych o randze lokalnej, jak też ogólnopolskiej i międzynarodowej w charakterze solistki a także instruktora zespołu wokalnego, przez co uhonorowana została specjalnym wyróżnieniem "Za wspieranie rozwoju artystycznego dzieci i młodzieży(...)". W 2013r. zdobyła międzynarodowy certyfikat YOUTHPASS w europejskim projekcie Inicjatyw Młodzieżowych, a także w tym samym roku stepującym krokiem walczyła o tytuł Laureata w Dance World Cup z zespołem White Step. W 2014r. uzyskała przygotowanie pedagogiczne w zakresie przedmiotów artystycznych. Również od 2014r. prowadzi wakacyjne warsztaty artystyczne dla młodzieży m.in.: wokalne, musicalowe, aktorskie, literackie. Jest uczestniczką wielu warsztatów i kursów m.in. warsztatów bluesowych z Daną Gillespie, dwukrotnie warsztatów gospel z Lawrencem Johnsonem, warsztatów z Pawłem Bębenkiem, Hubertem Kowalskim, Piotrem Pałką, warsztatów wokalnych z Patrizią Bovi, Marcinem Bornusem-Szczecińskim, warsztatów musicalowych z Wojciechem Kościelniakiem, kursu Techniki Alexandra, warsztatów storrytelling'u z Olgą Stobiecką-Rozmiarek. Śpiewała u boku takich wykonawców jak Grażyna Łobaszewska, Olga Bończyk, Maria Sadowska oraz Lawrence Johnson. Obecnie realizuje studia w zakresie kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku, współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską, gdzie gra w spektaklu "Tango Surrealo, czyli nieaktualny przewodnik po miłości" (spektakl dyplomowy PSWA w Białymstoku w reżyserii Bernardy Anny Bieleni), cyklicznie pracuje z dziećmi i młodzieżą w obszarze działań aktorskich i muzycznych, pracuje również z najmłodszymi w ramach zajęć ruchowych przy muzyce, zajmuje się również konferansjerką, profilowaną animacją oraz animacją zabaw dziecięcych, a także storytelling'iem - realizuje spotkania bajarskie i muzyczne spotkania z bajką dla najmłodszych.