Katarzyna Paulina Wiktorko

Zajęcia wokalne, muzyczno - ruchowe

Katarzyna Paulina Wiktorko – magister sztuki, wokalistka, tancerka, choreograf

Absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku, prowadzona wokalnie przez Ewę Barbarę Rafałko oraz Hannę Zajączkiewicz. W 2017 r. uzyskała tytuł aktora scen muzycznych. W 2019 r. ukończyła studia magisterskie na kierunku Musical i choreografia na Akademii Muzycznej w Łodzi. Zdobyła tam również wykształcenie pedagogiczne podczas dwuletniego Studium Pedagogicznego na studiach pierwszego stopnia (2016 r.).

Od około 10 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą. W swoich artystycznych działaniach stara się łączyć dwie największe pasje – śpiew oraz taniec, które towarzyszą jej od najmłodszych lat. Stale rozwija swoje umiejętności wokalne, głównie z zakresu śpiewu musicalowego.

Wiedzę muzyczną zdobywała, uczestnicząc w różnorodnych warsztatach, m.in.: warsztaty musicalowe z Edytą Krzemień, warsztaty bluesowe z Daną Gillespie, warsztaty jazzowe z Anną Serafińską, czy warsztat z Mieczysławem Szcześniakiem. Miała także okazję występować na jednej scenie z takimi artystami jak: Jacek Bończyk, Mieczysław Szcześniak, Mirosław Czyżykiewicz, czy Olga Bończyk.

Poza działaniami wokalnymi jest tancerką, nauczycielem tańca i choreografem. Bierze udział w licznych spektaklach, współpracując z SDK DanceOFFnia w Białymstoku, Niepubliczną Szkołą Sztuki Tańca, Białostockim Teatrem Lalek, Teatrem Dramatycznym w Białymstoku oraz Chórem Dziecięcym Opery i Filharmonii Podlaskiej.