Dorota Hermanowicz

Dyrektor szkoły

Dorota Hermanowicz – magister sztuki, wokalistka, dyrygentka, logopeda, instruktor śpiewu rozrywkowego.

Urodziła się w Białymstoku. Od 6 roku życia występowała w dziecięcych zespołach wokalnych i wokalno - tanecznych. Następnie swoje zainteresowania wokalne rozwijała w Niepublicznej Szkole Muzycznej im. Anny German oraz w Studiu Piosenki Jerzego Tomzika. Ukończyła I i II st. Państwowej Szkoły Muzycznej w Białymstoku, w klasie oboju. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, specjalności wokalistyka jazzowa oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Nowowiejskiego w Bydgoszczy, specjalności Prowadzenie Zespołów Jazzowych i Muzyki Rozrywkowej. Wiedzę z zakresu logopedii, dykcji i mowy zawodowej zdobyła na Podyplomowych Studiach Logopedycznych przy Uniwersytecie w Białymstoku.

Była uczestniczką wielu warsztatów wokalnych m. in. Intensive Vokal Weekends z brytyjskim trenerem Joshua Almu w Warsaw Vocal Studio, Techniki Aleksandra, Speach Level Singing, Warsztatów Gospel z Lawrence Johnson. Jest laureatką festiwali i konkursów wokalnych, m.in. Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus, Międzynarodowego Festiwalu Młodych Talentów Malwy,Festiwalu Młodych Talentów Niemen Non Stop oraz programów telewizyjnych: Szansa na sukces, Tak to leciało.

W roku 2014 otrzymała Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Białegostoku dla Twórców Profesjonalnych, w ramach którego nagrała i wydała płytę Jazzowanki dla dzieci.